Rocksteady ја најави Batman: Arkham Knight
Приказната во последниот дел од Arkham серијалот ќе продолжи една година настаните од Arkham City
Во Titanfall нема да има микротрансакции
Respawn Entertainment најави и дека за дополнителни содржини за играта ќе се одлучува откако играта ќе излезе.
Повеќе од една милијарда долари досега вложени во Kickstarter проекти
Во проекти инвестирале луѓе од 224 земји, а најголем дел од средствата, една петина се вложени во видео игри.
Google прв понудил 10 милијарди долари за WhatsApp
Сепак, апликацијата е сега во сопственост на Facebook за неверојатни 19 милијарди долари
"Free to Play", документарец за Dota 2, ќе излезе наредниот месец
Документарецот направен од Valve, ќе ги следи животите на тројца познати Dota 2 играчи
Погледнете ги првите 15 минути од South Park: The Stick of Truth
Играта ќе излезе на 7 март за PC, PS3 и Xbox 360
 • ТВ
 • Објавено: 1 месец и 1 недела

Game of Thrones: Long Story Short

HBO објави ново видео за Game of Thrones кое на забавен начин ја раскажува историјата на серијата.

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 2 недели
Rocksteady ја најави Batman: Arkham Knight

Rocksteady ја најави Batman: Arkham Knight

Приказната во последниот дел од Arkham серијалот ќе продолжи една година настаните од Arkham City

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Во Titanfall нема да има микротрансакции

Во Titanfall нема да има микротрансакции

Respawn Entertainment најави и дека за дополнителни содржини за играта ќе се одлучува откако играта ќе излезе.

 • Интернет
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Повеќе од една милијарда долари досега вложени во Kickstarter проекти

Повеќе од една милијарда долари досега вложени во Kickstarter проекти

Во проекти инвестирале луѓе од 224 земји, а најголем дел од средствата, една петина се вложени во видео игри.

Subscribe to Front page feed
 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Бетата на Titanfall ја играле над 2 милиони уникатни играчи

Respawn Entertainment ги прават последните подготовки пред пуштањето во продажба на насловот

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Креаторот на "DayZ" ја напушта компанијата

Dean Hall одлучи да ја напушти Bohemia Interactive

 • Филм
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Нов трејлер за Godzilla!

Bryan Cranston предупредува за опасноста која доаѓа во новиот трејер за Godzilla

 • Занимливости
 • Објавено: 2 месеци и 17 часа

Google прв понудил 10 милијарди долари за WhatsApp

Сепак, апликацијата е сега во сопственост на Facebook за неверојатни 19 милијарди долари

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 1 час

"Free to Play", документарец за Dota 2, ќе излезе наредниот месец

Документарецот направен од Valve, ќе ги следи животите на тројца познати Dota 2 играчи

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 1 ден

The Order: 1886 - Трејлер

Погледнете го новиот трејлер за акционата авантура The Order: 1886

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 1 ден
Погледнете ги првите 15 минути од South Park: The Stick of Truth

Погледнете ги првите 15 минути од South Park: The Stick of Truth

Играта ќе излезе на 7 март за PC, PS3 и Xbox 360

 • Филм
 • Објавено: 2 месеци и 1 ден

Умри Машки (Die Hard) во 60 секунди

1A4STUDIO објавија уште едно видео од нивниот Speedrun серијал овој пат за Die Hard.

 • Филм
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена
Избрани актерите за новиот Fantastic Four филм

Избрани актерите за новиот Fantastic Four филм

Мајлс Телер, Кејт Мара, Мајкл Б.Џордан и Џејми Бел ќе бидат во главните улоги.

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена

Споредба на графиката за Metal Gear Solid 5 на сите платформи

Konami објави нов трејлер за Metal Gear Solid V: Ground Zeroes во кој е споредена графиката во играта на сите платформи.

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена

Elder Scrolls Online: ново гејмплеј видео кое го објаснува крафтинг системот во играта

Гејмплеј видео од развивачите на играта со кое е детално објаснет процесот на крафтање со 'Blacksmithing', еден од многуте крафтинг скилови во играта.

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена

Првата официјална информација за Doom 4 се појави во новиот трејлер за Wolfenstein: The New Order.

Сите оние кои ќе ја купат играта ќе добијат пристап до бетата на Doom 4.

 • Игри
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена

Нов трејлер за Dark Souls 2

Namco Bandai објави нов трејлер за новото продолжение на ужасно тешката акциона игра.

 • Интернет
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена
Facebook го купува WhatsApp за огромни 19 милијарди долари

Facebook го купува WhatsApp за огромни 19 милијарди долари

Популарната апликација за текстуални пораки е досега најголема аквизиција на Facebook и е за 19 пати поскапа од Instagram кој го купија за една милијарда долари во 2012-та.

 • Филм
 • Објавено: 2 месеци и 3 дена

Излезе првиот целосен трејлер за Guardians of the Galaxy

Први снимки од долго очекуваната вселенска авантура од Марвел

следи не на facebook следи не на twitter следи не на google+ rss feed на почеток